وضعیت – حالت تیم ملی فوتبال ساحلی ایران تیم ملی فوتبال ساحلی ایتالیا

وضعیت – حالت: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران تیم ملی فوتبال ساحلی ایتالیا tim meli Football saheli iran varzeshi-Football bein – tim meli Football saheli italiya

گت بلاگز اخبار بین الملل توافق دولت ترکیه با العبادی جهت پاکسازی عراق از نیروهای پ‌ک‌ک

ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که با نخست‌وزیر عراق جهت پاکسازی این کشور از اعضای حزب کارگران کردستان(پ‌ک‌ک) به توافق رسیده است. 

توافق دولت ترکیه با العبادی جهت پاکسازی عراق از نیروهای پ‌ک‌ک

توافق دولت ترکیه با العبادی جهت پاکسازی عراق از نیروهای پ ک ک

عبارات مهم : ترکیه

ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که با نخست وزیر عراق جهت پاکسازی این کشور از اعضای حزب کارگران کردستان(پ ک ک) به توافق رسیده هست.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: ما با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق جهت پاکسازی خاک این کشور از اعضای گروه تروریستی پ ک ک به توافق رسیدیم. مبارزه ما علیه این گروه چه در ترکیه، چه عراق و چه سوریه یا دیگر کشورها ادامه دارد.

توافق دولت ترکیه با العبادی جهت پاکسازی عراق از نیروهای پ‌ک‌ک

وی تأکید کرد: ما هیچ دشمنی با هیچ نژاد یا طایفه ای نداریم و خواهان وحدت عراق هستیم و گذرگاه هایمان را به روی شهروندان عراقی نبستیم.

به دنبال تنش پیش آمده میان اقلیم کردستان و دولت مرکزی بغداد، ترکیه به طور کامل جانب دولت مرکزی را گرفت و پشتیبان بسیار بزرگی جهت العبادی در وادار کردن کردها جهت پذیرش خواسته های دولت مرکزی، محسوب می شد. این حمایت همه جانبه ظاهرا در تصمیم بغداد جهت همکاری با ترکیه در مقابله با پ.ک.ک بی تاثیر نبوده است به خاص آنکه دولت عراق پیشتر بارها ارتش ترکیه را به اشغال گری و تجاوز به خاک عراق متهم کرده بود.

ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که با نخست‌وزیر عراق جهت پاکسازی این کشور از اعضای حزب کارگران کردستان(پ‌ک‌ک) به توافق رسیده است. 

کالین گفت: همگان از اقلیم کردستان عراق انتظار دارند که همه پرسی را ملغی اعلام کند چراکه لغو نتیجه های همه پرسی نه فقط خواسته ترکیه بلکه خواسته تمامی کشورها و دولت های دنیا است.

وی راجع به درخواست نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق جهت دیدار با رجب طیب اردوغان، مدیر جمهور ترکیه گفت: ما این درخواست را بررسی خواهیم کرد و تصمیم نهایی را خود اردوغان خواهد گرفت.

در پی برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق که زیاد کشورها با آن مخالف بودند، درگیری هایی میان ارتش عراق و پیشمرگ ها در کرکوک رخ داد و ارتش عراق توانست کنترل این استان را در دست بگیرد. اقلیم کردستان نیز مجبور به تعلیق نتیجه های همه پرسی شد.

توافق دولت ترکیه با العبادی جهت پاکسازی عراق از نیروهای پ‌ک‌ک

واژه های کلیدی: ترکیه | توافق | مرکزی | کشورها | کردستان | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz